i ! Форумът на Новото Време Ви Казва – Bonis nocet, qui malis parcit ! i

PortalИндексКалендарГалерияВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиВходРегистрирайте се
Търсене

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Keywords
силвина белопойчева изворски
Latest topics
Юли 2018
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
КалендарКалендар

Share | 

ТЪРСИ СЕ ПОД ДЪРВО И КАМЪК БЪЛГАРСКОТО ВЪЗПИТАНИЕ

Go down 
АвторСъобщение
Aia¸.•*✿

Rara Avis : 639

ПисанеЗаглавие: ТЪРСИ СЕ ПОД ДЪРВО И КАМЪК БЪЛГАРСКОТО ВЪЗПИТАНИЕ   Пет Окт 04, 2013 12:54 pm

Отварям тема за дивашкото !!!НЕ!!! възпитание на българите, от където идват, според мен, всички злини за този народ. Ще давам примери от моето ежедневие и ще поправям абсурдното държание на българите, на което се натъквам всеки Божи ден с примери, как ЩЕШЕ да бъде, ако насреща ми стоеше англичанин. Липсата на възпитание у българите, граничи с малоумие, чиито причини, лично за мен, тънат в догадки. До сега във Форума съм изказала само предположения, за този крайно отблъскващ феномен, който съм забелязала само и единствено в нашия народ. Вероятно причините за тази тотална липса на възпитание и зачитане, е съвкупност от всички статии, които сме написали и от всички мнения, които сме дали. Незнам...леле!...все едно България се намира на някaква друга, крайно изостанала в еволюционно отношение планета – Изолатор, толкова е голяма разликата между нас и другите. Дори и тези, които уж се стараят да се държат възпитано, си личи, че не им е в кръвта и изглеждат префърцунени и  превзети. Наблюдавала съм и доста българи в Англия, които отдавна живеят там...10-20 години...и те не са прихванали почти нищо, защо така, НЕЗНАМ! Винаги, когато съм се връщала от чужбина, ме е стряскало и силно отвращавало това зловонно селташко поведение. Слава Богу, имаме вече Форум, където мога да кажа точно какво ме мъчи, защото този блог не би могъл да просъществува повече от половин минута в нито един друг български форум!

Ако има нещо, за което Англия ми липсва, то е невероятното възпитание у средното и нагоре, поколение. Там съм се разплаквала почти всеки ден, трогната от маниерите им, от обноските им, от добронамереността и уважението им. Там дори един продавач на риба на пазара ( наблюдавала съм го в захлас), е по-възпитан от всички висшисти в България и сто пъти по-забавен, оргинален и колоритен, от всички наши Витиз-чии, с големите претенции за актьорско майсторство.
Жалко, много жалко, че това средно поколение на Англия си отива и на негово място застъпва увреденото вече завинаги от матрицата, младо поколение. Впрочем, идеята на Евгени Минчев да викне англичанка да учи на маниери нашия ''елит''Smile))))), беше много добра, нищо че е бил ватман. Браво за тази му идея! Незнам до къде е стигнало това начинание, но мисля, че в България трябва спешно да дойдат възпитаните англичани и да започнат да учат нашите деца още от детската градина на правилен етикет. Иначе ще се затрием, ей, хора...и ако това стане, може пък така да е и по-добре.
Тези англичани, които виждате по морето, тези, с татуировките, дето се напиват...това е най-долната прослойка и ви моля да не си вадите погрешни заключения за англичаните като цяло. Ако сте имали късмета да срещнете над средно ниво англичани, ще се удивите колко са добронамерени, уважителни и възпитани. В Англия са идвали в къщи и работници и мога да ви уверя, че и те са на светлинни години по възпитание от нашите работници.
Ще започна малко по от далеко. Още когато живеех в Англия. И така, пример първи...виж първото мнение...

Светът иска лицемерие...тогава не съм съгласна със света! Можеш да си позволиш лукса да казваш Истината, само ако притежаваш Силата да останеш сам. И тогава настъпва най-голямото Чудо...Ставаш приятел с Вселената. За голям късмет, Тя притежава Интелигентността да те разбере Very Happy  

Последната промяна е направена от Aia¸.•*✿ на Пон Окт 21, 2013 8:35 am; мнението е било променяно общо 7 пъти
Върнете се в началото Go down
Aia¸.•*✿

Rara Avis : 639

ПисанеЗаглавие: Re: ТЪРСИ СЕ ПОД ДЪРВО И КАМЪК БЪЛГАРСКОТО ВЪЗПИТАНИЕ   Пет Окт 04, 2013 12:57 pm

...Там си счупих ръката и то пак заради злобните, вечно присъстващи и всичко сбъгващи – българи. Когато споделих на моите приятели и роднини в България за ръката ми, НИКОЙ НЕ МЕ ПОПИТА, КАК СЕ ЧУВСТВАМ. НИКОЙ НЕ ПОКАЗА ЕЛЕМЕНТАРНА ЗАГРИЖЕНОСТ И ОТНОШЕНИЕ!!! Все едно им бях казала, че съм изяла кофичка с кисело мляко.
Премествам кадъра към англичаните. Вървя си с бинтованата ръчица по тротоара, до мен Пиранята. Насреща ми идва непознат англичанин. Би могъл като един средно статистически бг комплексар да се стегне, че до мен върви мъж, но НЕ!:

–Миличка, какво е станало с ръката ти? – ме пита с искрена загриженост, човекът.

Казвам му с две думи, той ме изслушва най-внимателно, все едно съм му дъщеря и най-горещо ми пожелава да се оправя по-скоро, след което ни пожелава и на двамата приятен ден. И това НЕ БЕШЕ ЕДИНИЧЕН СЛУЧАЙ. Още няколко съвършено непознати човека ме попитаха и проявиха, Бога ми, абсолютна съпричастност към мен. Моите роднини и  приятели си бъркаха през това време по носовете. Обстойно и надълбоко. Извод: егоизъм + тотално невъзпитание.

Светът иска лицемерие...тогава не съм съгласна със света! Можеш да си позволиш лукса да казваш Истината, само ако притежаваш Силата да останеш сам. И тогава настъпва най-голямото Чудо...Ставаш приятел с Вселената. За голям късмет, Тя притежава Интелигентността да те разбере Very Happy  

Последната промяна е направена от Aia¸.•*✿ на Пон Окт 21, 2013 8:36 am; мнението е било променяно общо 1 път
Лѝмона

Rara Avis : 706

ПисанеЗаглавие: Re: ТЪРСИ СЕ ПОД ДЪРВО И КАМЪК БЪЛГАРСКОТО ВЪЗПИТАНИЕ   Съб Окт 05, 2013 7:14 am

Това го драснах току що, докато си ядях овесената кашаSmile

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven 

Обичам да ги гледам как си бъркат във носа. Обичам!
Обичам храчките им да настъпвам аз. Обичам!
Обичам да не ми се извиняват хич. Обичам!
И да си секнат носовете със ръце като ги гледам, ех. Обичам!
Обичам да ме гледат из под вежди начумерени. Обичам!
Обичам миризмата им упойваща на пот и градска тоалетна. Обичам!
Обичам да ми стъпват по краката аз. Обичам!
Обичам да не чувам ''извинявай'' и ''благодаря". Обичам!
Обичам да ми пречат всеотдайно, спъват и завиждат те. Обичам!
Обичам и на пешеходната пътека да минават под носа ми с мръсна газ. Обичам!
Обичам те да ме прекъсват по средата многознайно. Обичам!
Обичам да не ме зачитат и предават тихо и потайно. Обичам!

Но най от всичко аз Обичам, да им възпявам простотията във тоя Форум АЗ!...ОБИЧАМ!

Exclamation Лошата новина е, че българите са станали егоистични и бездушни до престъпни размери.Exclamation 

Контакт За Бърза Връзка с Форума –  forum_na_novoto_vreme@abv.bg

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: ТЪРСИ СЕ ПОД ДЪРВО И КАМЪК БЪЛГАРСКОТО ВЪЗПИТАНИЕ   

ТЪРСИ СЕ ПОД ДЪРВО И КАМЪК БЪЛГАРСКОТО ВЪЗПИТАНИЕ
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1